دیگ آب داغ – دیگ آب گرم

دیگ آبگرم  و دیگ آب داغ Hot water boiler یک سیستم حرارت مرکزی است که رایج ترین سیستم گرمایشی ساختمان ها محسوب می شود. در دیگ آبگرم و دیگ آب داغ انرژی حرارتی آزاد شده حاصل از احتراق سوخت توسط مشعل به آب منتقل می شود سپس این آب با پمپ به گردش آمده و قسمتی از انرژی خود را از دست می دهد در نهایت آب با دمای پایین تر به داخل دیگ برگشته و برای گرم شدن دوباره آماده می شود. در دیگ آبگرم حداکثر دمای آب ۹۰ درجه و در دیگ آب داغ بالای ۱۰۰ درجه سانتی گراد است لازم به ذکر است در دیگ آب داغ به دلیل فشار بالا و بسته بودن سیستم دمای آب افزایش پیدا می کند ولی به هیچ وجه تبدیل به بخار نمی گردد. جنس بدنه دیگ آب گرم و دیگ آب داغ معمولا یا از چدن و یا از فولاد ساخته می شود هر کدام از این ها معایب و مزایایی در برمیگیرند بعنوان نمونه حمل دیگ آب گرم چدنی بسیار راحت بوده و طول عمر دیگ آبگرم فولادی بسیار بالاتر است. دیگ های آب گرم – آبداغ با سوخت هایی چون: گاز، گازوئیل و مازوت کار می کند. دیگ های آب داغ بیشتر در صنایع غذایی و لبنی جهت پاستوریزه کردن شیر به کار گرفته می شوند.

دیگ آبگرم دارای تجهیزات مکانیکی همچون؛ مانومتر، شیر اطمینان و هواگیری، تابلو برق، دریچه بازدید شعله، ترمومتر و ترموستات مخصوص دود، شیر فلکه ورودی و خروجی، ترموستات قطع و وصل مشعل و در نهایت شیر تک ضرب تخلیه جهت خروج رسوبات میباشد. برای انتخاب دیگ آب گرم – آب داغ مناسب برای مصارف خود با کارشناسان ما تماس بگیرید

انواع دیگ بخار آبگرم و دیگ آب داغ

در دسته بندی انواع دیگ آبگرم و دیگ آب داغ چندین عامل دخیل است از جمله : دمای سیال، تعداد عبور دود، نوع سوخت مشعل، ظرفیت، راندمان

طبق همین عوامل دیگ آبگرم با عناوین دیگ آبگرم تک پاس، دیگ آب گرم دو پاس، دیگ آبگرم کوره برگشتی، دیگ آب گرم سه پاس، دیگ آبگرم ظرفیت پایین در حال طراحی و فروش هست .

قیمت دیگ آب گرم آب داغ

دیگ آب گرم و آب داغ سوپر سه پاس : این دیگ دارای ظرفیت ۹۰۰ هزار تا ۱۲ میلیون کیلوکالری در هرساعت است که به صورت سه پاس با فشار کاری ۶ تا ۱۵ اتمسفر طراحی می شوند. حداکثر درجه حرارت مجاز برای دیگ آب داغ ۱۲۵درجه سانتی گراد و حداکثر درجه دیگ آب گرم ۹۰ درجه سانتی گراد است در این دیگ ها تعادل کامل بین اتاق حریق و لوله های تعبیه شده انتقال حرارت باعث افزایش راندمان تا ۸۹% می شود. این دارای استاندارد ملی و بین المللی بوده و دارای طول عمر بالا و ظرفیت بالا نسبت به ابعاد می باشد جهت خرید و استعلام قیمت با ما تماس حاصل کنید.

دیگ آب داغ افقی سوپر سه پاس : بدنه این دیگ از پشم سنگ و ورق گالوانیزه و استیل ساخته می شود، دارای استاندارد بین المللی آلمان بوده و نوع اتصال آن به صورت جوشی و والسی است این نوع دیگ آب داغ بسیار پرمصرف است که شما متقاضیان عزیز جهت خرید و استعلام قیمت می توانید با ما تماس حاصل نمایید.

دیگ آبگرم عمودی : این دیگ طبق استاندارد بین المللی کشور آلمان طراحی میشود و در عین داشتن قدرت و زیبایی می تواند حرارت بسیار بالایی را انتقال دهد. دیگ آبگرم عمودی به گونه طراحی شده است کمترین فضا را در موتورخانه اشغال می کند معمولا از این نوع دیگ آبگرم در هتل ها، مجتمع های مسکونی، پادگان ها،بیمارستان ها و کارواش ها استفاده می کنند. شما خریدارن گرامی می توانید جهت استعلام قیمت با ما تماس بگیرید.

دیگ آبگرم سوپر سه پاس مکعبی : این دیگ دارای ظرفیت بین ۸۰ تا ۷۰۰ هزار کیلوکالری در ساعت است که می تواند براحتی آب را گرم کند. این دیگ دارای کوره تمام چین دار و دارای دریچه های رسوب گیر است که دارای دفترچه استاندارد بین المللی می باشد. جهت خرید و استعلام قیمت با ما تماس بگیرید.

دیگ آبگرم ظرفیت پایین : این دیگ آبگرم یکی از پرکاربردی ترین نوع دیگ آبگرم است که از فولاد ساخته شده و دارای استاندارد اروپاست. این دیگ دارای ظرفیت ۶۵ هزار تا ۱ میلیون کیلوکالری در ساعت بوده دارای ساختمان سکپارچه می باشد، استفاده از دیگ آبگرم ظرفیت پایین بسیار ساده و راحت است. جهت خرید و استعلام قیمت با ما تماس بگیرید.

دیگ آب گرم – آب داغ سفارشی : این دیگ ها کاملا براساس خواسته شما عزیزان طراحی و ساخته می شوند، کافیست با مشاوران و کارشناسان ما جهت طراحی دیگ آبگرم مدنظر خود تماس بگیرید.

تعریف کلی دیگ آب گرم

به اختصار می‌توان گفت دیگ آب داغ یا دیگ آب گرم از تجهیزات اصلی دستگاه حرارت مرکزی آبگرم محسوب می‌شود که دمای آب در آن بعنوان سیال عامل تحت فشار تا میزان ۹۰ درجه سانتی گراد گرم می‌شود.

دیگ آب داغ آب مورد نیاز سیستم را از طریق آب و آتش تامین می‌کند، در واقع مابین آب و آتش معاوضه گرمایی صورت می‌گیرد.

کاربرد دیگ آب داغ یا دیگ آب گرم در سیستم‌های حرارت مرکزی همراه با آب داغ و آبگرم می‌باشد، همچنین از آن در بخار با فشار کم نیز بهره گیری می‌شود.

دیگ بخار به دو بخش آب و آتش دسته بندی شده است، از دسته دیگ آب گرم رایج این شرکت می‌توان به نوع عمودی و افقی اشاره کرد، این دستگاه در اندازه‌های رومیزی تا صنعتی توسط این شرکت قابل عرضه است.

تعریف دیگ آب گرم

دیگ آب گرم یک مخزن تحت فشار است که با بهره گیری از حرارت مشعل و نیروی جاذبه انرژی حرارتی از قابلیت تامین گرمایش لازمه کارخانجات، صنایع، ساختمان‌ها، صنایع غذایی، تجهیزات و ماشین آلات و استخرها برخوردار است.

ماهیت دیگ آب داغ

دیگ آب داغ در ظرفیت‌ها و مدل‌های مختلف پیاده سازی شده و جنس آن در دو نوع فولاد و چدن قابل تولید می‌باشد که انتخاب جنس برحسب درخواست مصرف کننده شکل می‌گیرد، جنس چدن مجهز به پره‌هایی می‌باشد که به راحتی قابل حمل است، در واقع قدرت حرارتی دیگ بر حسب کاهش و یا افزایش این پره‌ها قابل تغییر می‌باشد.

بدنه دیگ بطور کامل عایق بندی شده و از ضخامت مناسبی برخوردار است، بدین وسیله احتمال هدررفت انرژی و حرارت حداقل میزان ممکن را دارد.

همانطور که ذکر شد آب در این سیستم حکم سیال عامل را دارد و از قابلیت نگهداری انرژی برخوردار است.

دیگ آب گرم فولاد

دیگ آب گرم فولادی مجهز به لوله‌های آتشخوار بوده که آتش از بین لوله‌ها رد و بدل می‌شود، دیگ آب گرم فولادی خود در مدل‌های ایستاده و خوابیده قابل تولید است و ساختاری یکپارچه دارد، این دستگاه حالت استوانه‌ای و مدرن دارد که در محیط بسیار زیبا نمایان می‌گردد.

دیگ آبگرم ( آب داغ ) از سطح ایمنی بالایی برخوردار است، چرا که جهت پیشگیری از انفجار احتراق در مشعل از دریچه انفجار بهره گیری شده است.

دیگ آب گرم مجهز به دریچه‌هایی می‌باشد که هر کدام کارایی ویژه‌ای دارند، برای نمونه دریچه‌های آدم رو جهت بازدید و کنترل داخل دیگ استفاده شده که ب کار مصرف کننده را بیش از پیش آسان نموده است، همچنین جهت جلوگیری از رسوب از دریچه‌های کوچک استفاده شده که مصرف کننده می‌تواند به راحتی با دست به کنترل دستگاه بپردازد.

تفاوت دیگ آب گرم و دیگ بخار:

دیگ آب گرم و دیگ بخار شاید بظاهر خصوصیات کاملاً یکسانی داشته باشند، ولی باید گفت دیگ بخار گرمسازی محیط را با بخار انجام می‌دهد این در حالیست که دیگ آب گرم از قابلیت تصفیه آبگرم در محیط برخوردار است.

اجزای اصلی دیگ آب داغ – دیگ آب گرم

 • کوره چین دار
 • بدنه و شاسی دستگاه
 • لوله‌های آتشخوار
 • صفحات نگهدارنده لوله‌ها
 • شیر اطمینان و تخلیه
 • اتصالات لوله‌ای رفت و برگشتی
 • اتصال دودکش
 • مخازن دود

کارکرد دیگ آب گرم

دیگ آب گرم از دسته توزیع کنندگان حرارت به شمار می‌رود که جهت گرمسازی آب، حرارت ایجادی را توسط مشعل به آب درون دیگ انتقال می‌دهد، بدین ترتیب آب گرم می‌شود.

این آب حرارت دیده از طریق پمپ و سیستم لوله‌کشی با پخش کننده‌های حرارت نظیر فن کویل، رادیاتور، یونیت هیتر و غیره سازگار بوده و جریان می‌یابد.

در واقع آب گرم توسط پخش کننده‌های حرارتی فوق، انرژی حرارتی را به فضا انتقال می‌دهد و محیط را گرم می‌نماید.

کار اصلی دیگ آب گرم این شرکت، تامین آب گرم مورد نیاز رستوران‌ها، هتل‌ها، کارواش‌ها، سالن‌های پرورش قارچ و طیور، مرغداری‌ها، آپارتمان‌ها و بیمارستان‌ها  و مراکز درمانی و … می‌باشد، راندمان این دستگاه‌ها در سطح بالایی قرار دارد و قطعات کاربردی از نوع درجه یک بوده به همین دلیل استقبال بالایی را از سوی مصرف کنندگان متحمل شده است.

این دیگ‌ها از قابلیت قرارگیری در موتورخانه برخوردارند و ساختار جمع و جوری دارند، به همین دلیل فضای زیادی از محیط را اشغال نمی‌کنند، همچنین نصب و راه اندازی این دستگاه بسیار آسان است و مصرف کننده می‌توان با کمترین هزینه از آن نگهداری نماید، چرا که هزینه تعمیر آن بسیار ناچیز است.

مزایای دستگاه دیگ آب گرم :

 • طول عمر بالا
 • عدم اتلاف انرژی
 • تولید در ظرفیت‌های مختلف
 • مورد تایید مدیریت کیفیت (قبل از ورود به کارخانه توسط مدیریت کیفیت ارزیابی شده است)
 • استفاده از قطعات استاندارد و درجه یک بازار
 • استفاده از تکنیک‌های برتر جهانی
 • نصب و راه اندازی راخت
 • تعمیر و نگهداری کم هزینه
 • قابلیت سفارشی سازی قطعات
 • سازگار با سایر توزیع کنندگان حرارتی
 • حمایت و پشتیبانی

سایر محصولات
دیگ بخار
دیگ روغن داغ
دیگ بخار خشکشویی
نصب دیگ بخار

اشتراک گذاری در : share   share   share   share  
برای ما پیام بگزارید :