بویلر روغن داغ – قیمت دیگ روغن داغ

دیگ روغن داغ Hot oil boiler دستگاه سیستم حرارتی است که در آن از روغن به عنوان سیال انتقال حرارتی استفاده می نمایند. بویلر های روغن داغ طوری طراحی شده اند که می توانند گرمای حاصل از احتراق توسط لوله های حاوی روغن جذب شده و دمای روغن را افزایش دهند. دیگ روغن داغ از یک پوسته و یک کویل پیچ تشکیل شده که با ایجاد اتراق بین کویل مارپیچ روغن درون لوله های کویل را گرم کرده و فرایند انتقال حرارت آغاز می گردد.

دیگ روغن داغ می تواند درجه حرارت بین 150 تا 300 درجه سانتیگراد را تحمل نماید.دیگ روغن داغ مطابق با استانداردهای بین المللی طراحی و ساخته می شوند. با خرید دیگ روغن داغ از مزیت هایی چون؛ حجم بسیار کوچک، راندمان حرارتی بسیار بالا، نصب و راه اندازی بسیار راحت و ضریب اطمینان بالا در طراحی برخوردار خواهید شد. دیگ روغن داغ در صنایع نساجی، صنایع شیمیایی، صنایع چوب، صنایع کاغذسازی، صنایع غذایی، صنایع ترکیبی، صنایع قیر، استفاده بعنوان مبدل حرارتی و همچنین در جهت تولید غیرمستقیم بخار استفاده می شود.

بویلر روغن داغ عمودی و افقی

سازه بویلر روغن داغ به دو صورت : دیگ روغن داغ افقی و دیگ روغن داغ عمودی طراحی و ساخته می شوند. دیگ روغن داغ افقی به صورت دوپاس و سه پاس تولید می شوند و دارای راندمان بسیار بالایی هستند این دیگ ها می توانند ظرفیت حرارتی بین سیصد هزار تا چهار میلیون درجه را تحمل کنند. برای انتخاب بویلر روغن داغ ایستاده یا افقی مناسب با صنعت خود باکارشناسان آذر صنعتی فن آروان زاگرس تماس حاصل نمائید.

دیگ روغن داغ

مشخصات فنی دیگ روغن داغ

هر یک از دیگ های روغن داغ دارای مشخصات فنی چون :
– ظرفیت حرارتی بین 150 هزار تا 2.000.000 کیلو کالری در هرساعت که در صورت تمایل ظرفیت بالاتر نیز به صورت سفارشی طراحی می شود.
– بدنه ساخته شده از ورق های آلیاژی مطابق با استانداردهای بین المللی از جمله مشخصات فنی بویلر روغن داغ می باشد .
– دارای جداره داخلی و درب کاملا نسوز که باعث طول عمر بدنه دستگاه می شود .
– مجهز به تجهیزات کنترلی تمام اتوماتیک
– هزینه تعمیر و نگه داری بسیار پایین
– رسوب زدایی و خوردگی کمتر
– نیازی به دستگاه تصفیه آب ندارند
– کم سروصدا بودن و ایمنی بسیار بالا
– راندمان 85%
– ایزولاسیون بدنه از جنس پشم سرامیک فشرده
– بهره گیری از فولادهای نسوز در جداکننده های داخل کوئل ها می باشد.

قیمت دیگ روغن داغ

برآورد قیمت دیگ روغن داغ بر اساس ویژگی هایی چون؛ برند مدنظر، نوع و مدل، راندمان، اندازه و سایز و ظرفیت و هزینه های نصب صورت می گیرد. متقاضیان عزیز جهت استعلام قیمت می توانند با کارشناسان ما تماس حاص نمایند. قیمت بویلر روغن داغ ظرفیت 100000 کیلوکالری بر ساعت، دمای 350 درجه و راندمان و سطح حرارتی بسیار بالا، دارای دو ردیف کویل بیرونی تک پاس و کویل داخلی سه پاس، دارای سیستم منبع ذخیره و منبع انبساط و ساخته شده از ورق های آلیاژی و تجهیزات وارداتی اروپایی تست شده توسط بازرسان مرجع بازرسی استاندارد کنترل کیفیت فقط کافی است جهت اطلاع قیمت با ما تماس بگیرید .

وجود واسط های فروشنده دیگ روغن داغ باعث افزایش قیمت نهایی بویلر روغن داغ میشود اما با توجه به این مهم که شرکت اذر استیل فن آوران زاگرس ماشین خود تولید کننده می باشد لذا قیمت بویلر روغن داغ نسب به سایر شرکت ها بسیار پایین تر و به صرفه تر خواهد بود .

بویلر روغن داغ

اجزای بویلر روغن داغ

بویلر روغن داغ جهت عملکرد صحیح از یک سری تجهیزات ویژه ساخته می شوند که عبارتند از :
دیگ روغن : درون بویلر روغن داغ روغن حرارتی در تماس با گازهای داغ ناشی از سوختن مشعل داغ شده و سپس برای منتقل کردن حرارت به نقطه مورد نظر میرسد. مشعل بویلر روغن داغ با تابلو فرمان قابل کنترل می باشد.
خط لوله انبساط و منبع انبساط : منبع انبساط برای نگه داشتن فشار داخل بویلر و منبسط نمودن حجمی روغن کار گذاشته می شود. ظرفیت این منبع باتوجه به توصیه تولید کننده دیگ و بر اساس نوع روغن مصرفی تعیین می شوند.
پمپ سیروکولاتور : اساسی اصلی این پمپ در بویلر دیگ روغن داغ گردش روغن در بویلر روغن داغ است. در این سیستم پمپ سیرکولاتور باید توانایی کار دماهای بسیار بالا را داشته باشد.
کنترل فشار، دما و جریان : این تجهیزات برای کنترل عملکرد بویلر روغن داغ و ایمنی آن کار گذاشته می شود.
مخزن ذخیره روغن : معمولا برای اینکه در هنگام بهره مندی از دیگ روغن داغ با کسری روغن مواجه نگردید تولید کنندگان پیشنهاد می کنند از مخزن ذخیره روغن استفاده نمایید. این مخزن در هنگام تعبیه بویلر روغن داغ کار گذاشته می شود.
جدا کننده گاز : معمولا برای جلوگیری از اختلال در هنگام چرخش روغن داغ از جدا کننده گاز استفاده می کنند.
تابلو برق و پمپ تغذیه : برای کنترل سیستم گردشی و کارکرد مشعل بویلر روغن داغ از تابلو برق کمک گرفته می شود و برای ارسال و پمپاژ روغن به داخل مخزن از پمپ تغذیه استفاده می نمایند.

بویلر روغن داغ

مزایای استفاده از بویلر روغن داغ :
عدم انفجار
عدم رسوب گرفتگی
عدم فرسایش لوله ها و کویل ها
کاربرد راحت و آسان
امکان خارج شدن محصولات حریق و افزایش طول عمر بویلر داغ
بازدهی بسیار بالا
فشردگی
جرم حرارتی بسیار پایین
صرفه جویی درمصرف سوخت

بویلر روغن داغ

بویلر روغن داغ (hot oil boiler) مخزنی است که برای انتقال گرما غیر مستقیم ، در صنایع مختلف استفاده میشود و انتقال حرارت در این دستگاه ، بر عهده سیال روغن است. به طوری که لوله های حاوی روغن ، گرمای حاصل از احتراق را جذب کرده و دمای روغن افزایش میابد.
امروزه دیگ روغن داغ جایگزین خوب دیگ بخار ، برای انتقال حرارت در دماهای بالا شده است و این تنها به دلیل قابلیت گرم شدن روغن موجود در بویلر تا 300 درجه سانتیگراد در فشار نزدیک به اتمسفر است.

ساختار کلی بویلر روغن داغ ، متشکل از یک کویل مارپیچ و یک پوسته است. بویلر روغن را درون کویل مارپیچ پمپ میکند و روغن تحت تأثیر احتراق مشعل ، گرم می‌شود.

از این صفحه هم بازدید کنید :‌ بخارشوی صنعتی

تست بویلر روغن داغ

اجزا تشکیل دهنده بویلر روغن داغ

از اجزای تشکیل دهنده دیگ روغن داغ می توان به موارد زیر اشاره کرد :
1. مشعل تمام اتوماتیک با سوخت گاز،گازوئیل و مازوت
2. پمپ سیرکوله
3.منبع انبساط
4. پرشر سوئیچ
5. ترموستات دیجیتالی
6. الکتروپمپ دنده ای
7. مانومتر روغن
8. صافی
9. ترمومتر
10. لرزه گیر
11. منبع تغذیه روغن
12. تابلو کنترل
13. منبع جداکننده
14. مبدل حرارتی

انواع دیگ روغن داغ

برای دیگ روغن داغ سه نوع تقسیم بندی خواهیم داشت ؛ آن ها را از جهت مشخصات طرح و ظرفیت به ۲ دسته افقی و عمودی تقسیم می کنند که دیگ روغن داغ افقی راندمان بیشتری داشته و از عمودی آن برای ظرفیت های پایین استفاده می شود.

دیگ های روغن داغ بر اساس نوع سوخت در دسترس به ۴ دسته ی :

-دارای مشعل گازسوز
-دارای مشعل گازوئیل سوز
-دارای مشعل دوگانه سوز
-دارای مشعل سه گانه سوز( گاز،گازوئیل،مازوت) تقسیم می شوند.
و دسته بندی آخر بر پایه تعداد پاس می باشد:
تک پاس – دو پاس – سه پاس

که هر پاس مبدل حرارتی به یک بار جابجایی سیال از ابتدا تا انتهای مبدل اشاره می کند ، بطوریکه اگر سیال از یک طرف وارد مبدل شود و از طرف دیگر خارج شود دیگ روغن تک پاس ، اگر ورودی و خروجی یکی باشد بویلر روغن دو پاس و اگر سه بار در مسیر عبور کند دیگ روغن سه پاس گفته می شود.

اصولی ترین نوع طراحی یک دیگ روغن داغ باید به گونه‌ای باشد که انتقال حرارت در سه پاس کامل اتفاق بیفتد، زیرا افزایش سطح انتقال حرارت موجب استفاده بیشتر از انرژی و در نتیجه کاهش مصرف سوخت می شود.

ایمنی شرط اول بویلر روغن داغ

بحث ایمنی در بویلر های روغن داغ موضوعی غیر قابل انکار و حیاتی است و هرگونه بی توجهی به آن خسارات جبران ناپذیری در پی خواهد داشت. یک دبگ بویلر روغن داغ باید طبق استاندارد های جهانی و توسط تولید کنندگان با تجربه و متخصص تولید شود، برای مثال ورق های مصرفی باید طبق اصول استاندارد و از نوع آتش خوار باشند و استفاده از ورقه هایی با ضخامت کمتر ممکن است موجب کاهش طول عمر دیگ روغن و در نتیجه خطرات احتمالی آن گردد. فرایند تولید باید تحت نظر اداره استاندارد انجام گیرد و بویلر روغن باید به سیستم کنترل تجهیز شود تا در صورت بروز علائم غیر عادی با قطع کردن خودکار مشعل از خطر انفجار جلو گیری کند.

مزیت های دیگ روغن داغ در مقایسه با دیگ بخار

۱. عدم نیاز دیگ روغن داغ به فشار بالا : این مهم باعث از بین رفتن نیاز به سیستم های تنظیم کننده ی فشار و کاهش خطر انفجار می شود.

۲. عدم نیاز دیگ روغن داغ به تعدیل کننده های شیمیایی : از بین بردن خاصیت خورندگی آب در دیگ بخار نیازمند استفاده از ترکیبات شیمیایی است که این نیاز در دیگ روغن داغ وجود ندارد.

۳. عدم ایجاد خورندگی توسط روغن : آب و گاز های حلال موجود در آن در دمای بالا باعث استهلاک دستگاه می شوند اما در دیگ روغن داغ به دلیل خاصیت روان کنندگی روغن و حرکت یکنواخت آن نیاز به ایجاد سیستم تصفیه از بین رفته است.

۴. دمای بالاتر در بویلر روغن داغ : به دلیل داشتن دمای جوش بالاتر روغن نسبت به آب دیگ روغن داغ می تواند در دما های بالاتری نسبت به دیگ بخار کار کند و بر خلاف دیگ بخار برای افزایش دمای آن نیاز به اعمال فشار بالا نیست.

۵. یخ نزدن سیال در دیگ روغن داغ : در دما های پایین ممکن است شاهد یخ زدن آب موجود در مخزن باشیم ، اما سیال روغن برخلاف آب یخ نمی زند و این امر موجب عدم نیاز به تجهیزات ایمنی در دمای پایین می شود.

۶. ایمنی بیشتر: به دلیل پایین تر بودن درجه انجماد روغن و عدم نیاز به فشار بالا برای افزایش دما در آن که ریسک انفجار را کاهش می دهد می توان ادعا کرد روغن داغ خطرات بخار تحت فشار را ندارد.

۷. نیاز به سرمایه کمتر: به دلیل ساختار ساده بویلر های روغن داغ ، خرید دیگ روغن داغ نیازمند سرمایه کمتری است، این امر درحالیست که مخزن بخار علاوه بر خود مخزن به تجهیزات جانبی دیگری مانند فیلتر شنی ، دی اریتور ، سختی گیر و … نیز نیاز دارند که تولید هزینه مازاد می کند.

۸. کارایی بیشتر سیستم بویلر روغن داغ : به دلیل ایجاد گرمای بیشتر در فشار کمتری ، بویلر های روغن داغ دارای کاربرد و بهره وری در دامنه گسترده تری در صنعت می باشند.

از جمله کاربرد های بویلر روغن داغ میتوان به گرم کردن ماشین آلات رنگرزی و کلندر ها در صنعت نساجی، گرم کردن اتوکلاو ها در صنایع شیمیایی، دستگاههای خشک کن چوب و نئوپان در صنعت کاغذ سازی، دستگاههای سرخ کن و تقطیر در صنایع غذایی،  مخزن گرم کن در صنعت قیر و مصارف متفرقه دیگر نظیر تولید آب گرم و مبدل حرارتی و … اشاره کرد.

سایر محصولات :

دیگ بخار خشکشویی

دیگ آب گرم

قسمت نظرات :
 1. avatar عباس صمیمی

  لطفا لیست قیمت بویلر روغن داغ رو در وب سایت قرار بدید با تشکر

  • avatar زاگرس ماشین

   سلام جناب صمیمی به علت تغییرات در بازار از قرار دادن لیست قیمت بویلر روغن داغ در وب سایت معذوریم لذا برای کسب اطلاعات در مورد قیمت محصولات با ما تماس بگیرید .

 2. avatar محمدرضا پرورش

  با سلام ممنون میشم قیمت کامل دستگاه بویلر با روغ ومشعل دوگانه سوز را ارسال بفرمایید با تشکر از شما
  ضمنا ظرفیت مورد نیاز برای مجموعه ما ۳۰۰۰۰۰۰میباشد . سپاسگذارم

  • avatar فن آوران زاگرس

   سلام وقت بخیر
   لطفا با کارشناسان شرکت مکاتبه فرمایید

 3. avatar علیرضا حقگو

  شرکت واریان،لطفا یه پیش فاکتور روغن داغ با دو میلیون کیلو کارلری رو برام ارسال نمایید ،با سپاس

 4. avatar مجتبی حقوقی

  شرکت محترم ماشین سازی زاگرس
  احتراما در خصوص استعلام خرید یک دستگاه بویلر روغن داغ با مشخصات ذیل جهت این شرکت اقدامات لازم را مبذول فرمائید.
  بویلر روغن داغن
  ظرفیت : 3.000.000 ka/h
  3 پاس با لوله 3 اینچ آتشخوار درجه یک
  مشعل گاز سوز به انضمام خط گاز
  تابلوی برق و کلیه متعلقات مربوطه
  از بذل و همکاری شما سپاسگزارم.

  شرکت شیمی تجارت نقش جهان
  مجتبی حقوقی

 5. avatar محمد فیا ضیان

  سلام
  لطفا قیمت تمام شده یک دستگاه کامل دیگ روغن داغ با ظرفیت ۲میلیون کیلو کالری سه پاسه با متریال خوب وایزوله استاندارد با مشعل ۲سوخته (گاز وگازءیل) را بفرستید .
  با سپاس فیا ضیان

ارسال نظرات