مصرف گاز مشعل دیگ بخار چقدر است ؟

دیگ بخار گازسوز یکی از دیگ های پرقدرت و کم مصرف این شرکت است که تنها با نیروی گاز تغذیه می شود و نیازی به سایر سوخت ها ندارد، بنابراین محاسبه مصرف گاز مشعل دیگ بخار از الزامات است. فی الواقع برای اطلاع از میزان مصرف گاز در دیگ بخار این مقاله را آماده کرده ایم پس در ادامه با ما همراه باشید .

کم مصرف بودن دیگ بخار در صنایعی نظیر کارواش، صنایع شیمیایی و پتروشیمی، موتورخانه، نیروگاه، گلخانه، مرغداری و سایر صنایع مرتبط بسیار پراهمیت است، از این رو ما در این مقاله مصرف گاز مشعل دیگ بخار را مورد بررسی قرار می دهیم تا مصرف کنندگان از مصرف دستگاه اطلاع داشته باشند و برحسب میزان گاز مورد نظر و بودجه خود نوع مورد نظر دستگاه را تهیه نمایند.

مصرف گاز مشعل در دیگ بخار ۳۰۰ کیلو :

مصرف گاز مشعل دیگ بخار ۳۰۰ کیلویی این شرکت یکی از دیگ های کم ظرفیت و کوچک است که مصرف بسیار پایینی دارد، در واقع مصرف این دستگاه در هر ساعت حدوداً ۲۰ متر مکعب می باشد.

مصرف گاز مشعل دیگ بخار ۵۰۰ کیلو :

مصرف گاز در دیگ بخار ۵۰۰ کیلو  از دیگر دیگ های مرغوب است و از دسته دیگ های کم ظرفیت محسوب می شود و ابعاد کوچکی دارد، مصرف گاز دیگ بخار این محصول ۲۸ متر مکعب در ساعت می باشد، کیفیت بالای این محصول آن را در صنایع به محبوبیت رسانده است.

مصرف گاز دیگ بخار ۷۵۰ کیلو :

این دستگاه نیز از دسته دیگ های نیمه صنعتی می باشد که در صنایع مختلف به بهره برداری می رسد و مصرف پایینی دارد، بطوری که بیشترین مصرف گاز دیگ بخار مذکور در ساعت ۳۶ متر مکعب می باشد.

مصرف گاز در دیگ بخار ۱ تن :

این دیگ بخار استاندارد با ظرفیت حرارتی ۱۰۰۰ کیلوگرم در ساعت از دسته دیگ های صنعتی است که بخار را با فشار بالایی تولید می کند، مصرف گاز دیگ بخار فوق در ساعت حدوداً ۵۰ متر مکعب می باشد.

مصرف گاز دیگ بخار ۱۵۰۰ کیلویی (یک و نیم تن)

مصرف گاز مشعل دیگ بخار ۱۵۰۰ کیلویی گازسوز این شرکت یکی از دیگ های پرفشار است که از قابلیت ذخیره سازی و فشرده سازی بخار برخوردار است، مصرف گاز دیگ بخار فوق ۷۲ متر مکعب در ساعت می  باشد.

مصرف گاز دیگ بخار ۲ تن: در ساعت حدوداً ۹۷ متر مکعب است.

۲۵۰۰ کیلو (۲ و نیم تن): مصرف گاز دیگ بخار ۲۵۰۰ کیلو در ساعت ۱۲۵ متر مکعب است.

مصرف گاز مشعل دیگ بخار ۳ تن : ۱۴۶ متر مکعب در ساعت می باشد.

مصرف گاز دیگ بخار ۴ تن : مذکور ۱۹۵ متر مکعب در ساعت می باشد.

مصرف گاز دیگ بخار ۵ تن : ۱۹۵ (متر مکعب در ساعت) می باشد.

۷ تن (۷۰۰۰ کیلوکالری در ساعت): مصرف گاز دیگ بخار ۷ تن حدوداً ۳۴۸ مترمکعب برحسب ساعت است.

مصرف گاز مشعل دیگ بخار ۸۵۰۰ ( ۸ و نیم تن ) : فوق در ساعت ۴۳۵ متر مکعب بر ساعت است.

دیگ بخار ۱۰ تن : مصرف دیگ بخار ۱۰ تن این شرکت در هر ساعت حدوداً ۵۲۸ متر مکعب می باشد.

مصرف گاز مشعل دیگ بخار ۱۲ تن و ۱۵ تن : دیگ بخار ۱۲ تن و ۱۵ تن از دسته دیگ های صنعتی محسوب می شوند که از ظرفیت حرارتی بالایی برخوردارند و تولید بخار در این دستگاه ها با فشار و میزان بالایی تامین می گردد، مصرف گاز دیگ بخار ۱۲ تن ۶۲۷ متر مکعب و مصرف گاز دیگ بخار ۱۵ تن ۷۸۵ متر مکعب می باشد. (این میزان برحسب متر مکعب در ساعت محاسبه شده است) . دیگ بخار صنعتی

بیشتر بخوانید :
مشعل دیگ بخار
کنترل سطح آب در دیگ بخار
رسوب زدایی دیگ بخار
نقشه لوله کشی دیگ بخار

اشتراک گذاری در : share   share   share   share  
برای ما پیام بگزارید :