مصرف گاز مشعل دیگ بخار چقدر است ؟

دیگ بخار گازسوز یکی از دیگ های پرقدرت و کم مصرف این شرکت است که تنها با نیروی گاز تغذیه می شود و نیازی به سایر سوخت ها ندارد، بنابراین محاسبه مصرف گاز مشعل دیگ بخار از الزامات است. فی الواقع برای اطلاع از میزان مصرف گاز در دیگ بخار این مقاله را آماده کرده ایم پس در ادامه با ما همراه باشید .

کم مصرف بودن دیگ بخار در صنایعی نظیر کارواش، صنایع شیمیایی و پتروشیمی، موتورخانه، نیروگاه، گلخانه، مرغداری و سایر صنایع مرتبط بسیار پراهمیت است، از این رو ما در این مقاله مصرف گاز مشعل دیگ بخار را مورد بررسی قرار می دهیم تا مصرف کنندگان از مصرف دستگاه اطلاع داشته باشند و برحسب میزان گاز مورد نظر و بودجه خود نوع مورد نظر دستگاه را تهیه نمایند.

مصرف گاز مشعل در دیگ بخار 300 کیلو :

مصرف گاز مشعل دیگ بخار 300 کیلویی این شرکت یکی از دیگ های کم ظرفیت و کوچک است که مصرف بسیار پایینی دارد، در واقع مصرف این دستگاه در هر ساعت حدوداً 20 متر مکعب می باشد.

مصرف گاز مشعل دیگ بخار 500 کیلو :

مصرف گاز در دیگ بخار 500 کیلو  از دیگر دیگ های مرغوب است و از دسته دیگ های کم ظرفیت محسوب می شود و ابعاد کوچکی دارد، مصرف گاز دیگ بخار این محصول 28 متر مکعب در ساعت می باشد، کیفیت بالای این محصول آن را در صنایع به محبوبیت رسانده است.

مصرف گاز دیگ بخار 750 کیلو :

این دستگاه نیز از دسته دیگ های نیمه صنعتی می باشد که در صنایع مختلف به بهره برداری می رسد و مصرف پایینی دارد، بطوری که بیشترین مصرف گاز دیگ بخار مذکور در ساعت 36 متر مکعب می باشد.

مصرف گاز در دیگ بخار 1 تن :

این دیگ بخار استاندارد با ظرفیت حرارتی 1000 کیلوگرم در ساعت از دسته دیگ های صنعتی است که بخار را با فشار بالایی تولید می کند، مصرف گاز دیگ بخار فوق در ساعت حدوداً 50 متر مکعب می باشد.

مصرف گاز دیگ بخار 1500 کیلویی (یک و نیم تن)

مصرف گاز مشعل دیگ بخار 1500 کیلویی گازسوز این شرکت یکی از دیگ های پرفشار است که از قابلیت ذخیره سازی و فشرده سازی بخار برخوردار است، مصرف گاز دیگ بخار فوق 72 متر مکعب در ساعت می  باشد.

مصرف گاز دیگ بخار 2 تن: در ساعت حدوداً 97 متر مکعب است.

2500 کیلو (2 و نیم تن): مصرف گاز دیگ بخار 2500 کیلو در ساعت 125 متر مکعب است.

مصرف گاز مشعل دیگ بخار 3 تن : 146 متر مکعب در ساعت می باشد.

مصرف گاز دیگ بخار 4 تن : مذکور 195 متر مکعب در ساعت می باشد.

مصرف گاز دیگ بخار 5 تن : 195 (متر مکعب در ساعت) می باشد.

7 تن (7000 کیلوکالری در ساعت): مصرف گاز دیگ بخار 7 تن حدوداً 348 مترمکعب برحسب ساعت است.

مصرف گاز مشعل دیگ بخار 8500 ( 8 و نیم تن ) : فوق در ساعت 435 متر مکعب بر ساعت است.

دیگ بخار 10 تن : مصرف دیگ بخار 10 تن این شرکت در هر ساعت حدوداً 528 متر مکعب می باشد.

مصرف گاز مشعل دیگ بخار 12 تن و 15 تن : دیگ بخار 12 تن و 15 تن از دسته دیگ های صنعتی محسوب می شوند که از ظرفیت حرارتی بالایی برخوردارند و تولید بخار در این دستگاه ها با فشار و میزان بالایی تامین می گردد، مصرف گاز دیگ بخار 12 تن 627 متر مکعب و مصرف گاز دیگ بخار 15 تن 785 متر مکعب می باشد. (این میزان برحسب متر مکعب در ساعت محاسبه شده است) . دیگ بخار صنعتی

بیشتر بخوانید :
مشعل دیگ بخار
کنترل سطح آب در دیگ بخار
رسوب زدایی دیگ بخار
نقشه لوله کشی دیگ بخار