اتوکلاو صنعتی – ساخت و فروش اتوکلاو صنعتی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی انواع دستگاه اتوکلاو صنعتی با بهترین کیفیت به تولید رسیده که به منظور استریل کردن تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و غذایی به بهره برداری رسیده و از قابلیت برنامه ریزی و تنظیم است. جهت اطلاع از قیمت اتوکلاو صنعتی تماس حاصل فرمایید چرا که قیمت این محصول بنا به ظرفیت و کارایی مورد نظر از قیمت های متفاوتی برخوردار می باشد .

اتوکلاو صنعتی عملیات استریل سازی را بصورت اتوماتیک و با استفاده از بخار در دما و فشار بالا در وسعت صنعتی تامین می کند، به همین دلیل مورد پسند مخاطبین قرار گرفته و در صنایع مختلف به مصرف می رسد، امروزه اتوکلاو صنعتی علاوه بر ایران به سایر کشورهای همجوار نیز صادر می گردد.

از قطعات اصلی و کاربردی در ساخت اتوکلاو صنعتی می توان به سیستم همرفت در انتها، ریل داخلی، خطوط خلا و المنت حرارتی آن اشاره کرد.

کاربرد اتوکلاو صنعتی

از دیگر کاربرد اتوکلاو صنعتی می توان به بیمارستان ها، میکروب شناسی، دندانپزشکی، میکروب شناسی، شیشه آلات، مایعات و… اشاره کرد.

همچنین کاربرد دیگر اتوکلاو صنعتی می توان به منظور استریل کردن زباله های پزشكی، ظروف آزمایشگاهی، ظروف شیشه ای، محیط های كشت استفاده کرد.

اتوکلاو صنعتی

اتوکلاو صنعتی در صنایع بتن سازی بسیار پرکاربرد است و نیز در بیشتر درمانگاه ها می توان از دستگاه اتوکلاو صنعتی استفاده نمود، بدین ترتیب تجهیزات با سطح بهداشت بالایی استریل شده که نقش تاثیرگذاری در سلامتی افراد و محیط دارند.

 کاربرد اصلی اتوکلاو صنعتی مخصوص کارخانجات به خصوص صنایع غذایی می باشد ان جا که نیاز به استریل کردن فوق العاده مهم است .

ویژگی های اتوکلاو صنعتی

اتوکلاو صنعتی در حذف میکروب ها، باکتری ها و قارچ های زیان آور بسیار سهیم بوده و برای واکنش شیمیایی نیاز به دما و فشار بالا دارد.

اتوکلاو صنعتی مجهز به سیستم کنترلر بوده و تمامی فعالیت های دستگاه را مورد کنترل و بررسی قرار می دهد و نیز استفاده از نمایشگر LCD بر قابلیت های دستگاه افزوده چرا که تمامی مراحل برای مصرف کننده نمایان می گردد و میزان خطا به کمترین میزان ممکن می رسد.

دستگاه اتوکلاو صنعتی در حالت ایستاده به تولید رسیده و در ظرفیت ها و مدل های متنوعی به تولید می رسد، همچنین این سیستم مجهز به کمپرسور هوا است.

کاربرد اتوکلاو صنعتی

استفاده از سیستم سپراتور آب به منظور ته نشینی مواد و تفکیک سازی رسوبات بر روی دستگاه تعبیه شده و نیز جوشکاری های اعمالی از نوع زیرپودری است که حالت اتومات دارد.

اتوکلاو صنعتی با دقت عمل بالایی عایق بندی شده و نیازی به ایزولاسیون دوباره ندارد و نوع عایق بندی این سیستم پشم سنگ فشرده می باشد که مجهز به صفحه ای از جنس آلومینیوم یا استیل است، ضخامت این ورق برحسب ظرفیت دستگاه متغیر و مناسب بوده و حالت دوجداره دارد، در نتیجه با اصابت به اشیا و ورود ضربات احتمالی دچار خم شدگی نمی گردد.

بمنظور ممانعت از ایجاد تغییر مکان در لوله های ورودی از قطعه انبساطی در بخش ورودی بخار به دستگاه اتوکلاو صنعتی استفاده شده که تحت فشار است، نصب و راه اندازی این دستگاه در محیط مورد نظر قابل انجام است.

ساخت اتوکلاو صنعتی

 حذف هوا:

همانطور که می دانید هوای گرم جهت استریل سازی تجهیزات به مدت زمان بیشتری نیاز دارد، این در حالی است که این مدت زمان برای بخار بسیار کمتر می باشد، به همین دلیل باید هوایی را که در حین باز کردن درب اتوکلاو، وارد ظرف می شود را حذف نمود، این دستگاه به راحتی از قابلیت حذف هوای موجود در ظرف برخوردار است تا عملیات استریل سازی در کمترین زمان صورت گیرد، در ذیل روش های حذف هوا از اتوکلاو آورده شده است:

مطالعه کنید : مبدل حرارتی

روش های حذف هوای اتوکلاو صنعتی:

حذف هوا از پایین: بخار در مقایسه با آبگرم از سطح چگالی پایین تری برخوردار است، به همین دلیل در حین عبور از محفظه در بخش فوقانی محفظه واقع می گردد و به مرور بخار فشرده می گردد، در نهایت هوا در بخش تحتانی دستگاه تخلیه می گردد.

اتوکلاو صنعتی

پالس بخار:  در این مرحله پالس بخار نقش حذف هوا را بر عهده داشته و بصورت فشرده در می آید تا به فشار اتمسفر برسد.

پمپ وكیوم: حذف هوا در این مرحله توسط پمپ صورت می گیرد.

ساخت اتوکلاو صنعتی

در ساخت اتوکلاو صنعتی جنس بدنه این دستگاه از فولاد مستحکم و با دوام است، فولاد مخصوص استفاده در این سیستم و سایر منابع تحت فشار می باشد و نیز در تولید این فلز جهت مقاومت بالا از مقادیری منگنز و جهت جلوگیری از ساییدگی از سیلیس زیادی استفاده شده است؛ میزان کربن استفاده شده در فولاد به طور صحیحی کنترل شده است.

دستگاه اتوکلاو صنعتی یک مخزن فشار است که در صنایع مختلف نیاز به فشار و دما دارد، فشار بالای داخلی محفظه سبب می شود اتوکلاو صنعتی بصورت اتوماتیک بسته شود و البته این دستگاه از قابلیت بسته شدن از سمت بیرونی نیز برخوردار است.

اتوکلاو صنعتی

جهت ممانعت از افزایش فشار بیش از حد مجاز در ساخت اتوکلاو صنعتی از یک شیر کنترلی استفاده شده که در سطح ایمنی دستگاه نقش تاثیرگذاری دارد.

عملکرد دستگاه اتوکلاو صنعتی

اتوکلاو صنعتی جهت استریل سازی از بخار استفاده می کند، بدین منظور بخار از بخش تحتانی دستگاه در داخل یک لوله به طرف بالا و پیرامون محفظه جریان می یابد.

پس از اینکه بخار به محفظه دستگاه نفوذ کرد بسرعت به استریل سازی تجهیزات می پردازد و توسط لوله خروج از بخش تحتانی اتوکلاو دفع می گردد.

اتوکلاوهای صنعتی از قابلیت تنظيم برخوردارند که تنظیم توسط فشار صورت می گیرد.

مطالعه کنید : دیگ بخار

مزیت های دستگاه

 1. پاکسازی تمامی میکروب ها و باکتری ها
 2. استفاده از استانداردهای معتبر جهانی
 3. استفاده از قطعات مرغوب و باکیفیت
 4. تخلیه هوا بطور کامل
 5. مورد تایید توسط سازمان بهداشت و مدیریت کیفیت
 6. تولید بصورت دوجداره
 7. استحکام و مقاومت بالا
 8. راندمان بالا و بی نظیر
 9. حمایت و پشتیبانی

سایر مطالب :
شناور دیگ بخار
سختی گیر دیگ بخار
نصب و تعمیرات دیگ بخار

قسمت نظرات :
 1. avatar مهرداد معقولی

  با سلام ما نیاز به یک دستگاه اتوکلاو 100 لیتری، جهت استریل کردن ماسکهای تولید شده را داریم . خواهشمند است مارا نسبت به محصولات خود آگاه و راهنمایی فرمائید. با تشکر معقولی
  منتظر جواب سریع شما هستم

  • avatar فن آوران زاگرس

   سلام جناب معقولی لطفا با کارشناسان ما مکاتبه کنید

 2. avatar عابدین ناجیان

  سلام وقت بخیر
  دستگاه رنگرزی نخ تحت فشار مورد نیاز است
  میتوانید کمک کنید

  • avatar فن آوران زاگرس

   با شرکت تماس بگیرید

 3. avatar علی شکوه سلجوقی

  سلام قیمت بزرگترین اتوکلاو برای ساخت بلوک بتنی سبک چند است

  • avatar فن آوران زاگرس

   سلام باید با کارشناسان فروش تماس بگیرید

 4. avatar محمد

  سلام
  به یک اتوکلاو کوچک که بتواند دمای تا 170 درجه و فشار تا 2 بار ایجاد کند نیاز دارم. اگر این اتوکلاو را دارید لطفا قیمت اعلام نمایید.
  با تشکر

  • avatar فن آوران زاگرس

   طلام لطفا تماس بگیرید

 5. avatar پوریا

  سلام قیمت اتوکلاو 4/5 متری با قطر دهنه 1/5متر لطف بفرمایید .

ارسال نظرات