تجهیزات دیگ بخار

این وسیله یکی از تجهیزات ضروری است که جهت تبخیر آب در صنایع مختلف به بهره برداری می‌رسد، از این رو در زمان خرید دقت در انتخاب تجهیزات دیگ بخار از الزامات است تا کارایی دیگ چندین برابر گردد و تبخیر با فشار بالایی تولید شود.

لوازم دیگ بخار از اجزای مختلفی تشکیل شده که در افزایش بازدهی نقش تاثیرگذاری دارد، در این مقاله راهنمایی‌های لازم ارائه داده شده تا خریداران بتوانند بهترین و مناسب ترین تجهیزات دیگ بخار را تهیه نمایند.

در حالت کلی استفاده از تجهیزات دیگ بخار استاندارد و مناسب در افزایش ایمنی دیگ نقش تاثیرگذاری دارد و از خطرات احتمالی جلوگیری می‌کند.

لوازم و تجهیزات دیگ بخار

از لوازم و تجهیزت دیگ بخار می توان به صورت خلاصه به موارد زیر اشاره کرد البته مقاله تجهیزات دیک بخار در حال اپدیت و بروزرسانی می باشد لذا برای اطلاع از تجهیزات دیگ بخار با کارشناسان ما تماس بگیرید . با تشکر

مشعل دیگ بخار :

مشعل یکی از اصلی ترین تجهیزات دیگ بخار است که تاثیر مستقیمی در عملکرد بهینه دیگ دارد، در واقع مشعل سوخت را به انرژی حرارتی تبدیل می‌کند، مشعل دیگ بخار در چندین حالت گازسوز، گازوئیلی، دوگانه سوز و حتی سه گانه سوز قابل تولید است بدین ترتیب مصرف کننده قادر خواهد بود بر طبق نیاز نوع مناسب آن را خریداری کند.

تجهیزات دیگ بخار : مشعل

بدنه دیگ:

بدنه دیگ بخار یکی از تجهیزات دیگ بخار می‌باشد که با چندین فلز فولاد، چدن و ورق آشتخوار قابل تولید است و مقاومت بسیار بالایی در برابر حرارت دارند، همانطور که می‌دانید فولاد و چدن ضدزنگ و ساییدگی می‌باشند و با استفاده طولانی مدت دچار استهلاک نمی‌گردند، ورق آتشخوار نیز به نوبه خود تاثیر فراوانی در کارایی دیگ دارد و از ضخامت مناسبی تشکیل شده است.

جوشکاری‌های اعمالی روی بدنه چندین بار مورد تست و بررسی قرار گرفته و تنش‌های ایجادی از بین می‌رود، به همین دلیل ساختار دیگ یکنواخت تر شده است. 

پمپ دیگ بخار:

پمپ یکی از موثرترین تجهیزات دیگ بخار است که در تامین آب مورد نیاز دیگ و افزایش فشار تولید بخار نقش تاثیرگذاری دارد، جنس پمپ از استیل خالص ضدزنگ است که طول عمر بالایی دارد و به راحتی قابل شستشو می‌باشد.

در تولید پمپ از یک صافی استفاده شده که از ورود زائدات و ناپاکی‌ها به داخل آب جلوگیری می‌کند، بدین ترتیب بخار سالم تولید می‌شود و صنایع حساس نیز می‌توانند بدون دغدغه از آن استفاده نمایند. 

شیر اطمینان:

شیر اطمینان از دسته تجهیزات دیگ بخار است که وجود آن الزامی است، در واقع هر دیگ بخاری جهت کارکرد به یک یا دو شیر اطمینان فنردار نیاز دارد.

شیر اطمینان در ایمنی دستگاه نقش تاثیرگذاری داشته و از بروز فوران و انفجار جلوگیری می‌کند چرا که فشار دستگاه را در حد متعادلی نگه می‌دارد، همچنین در کاهش فشار دیگ بطور مکانیکی نقش تاثیرگذاری دارد؛ به همین دلیل باید گفت شیر اطمینان یکی از مهمترین تجهیزات دیگ بخار محسوب می‌شود که اطمینان را برای مصرف کننده به ارمغان می‌آورد.

توجه داشته باشید که بهتر است شیر اطمینان مرتب مورد کنترل قرار گیرد تا رسوب ایجاد نگردد و بخار اضافی به راحتی از دیگ دفع شده و مسیر شیراطمینان به موقع گشوده شود.

شیر تخلیه :

شیر تخلیه از دیگر تجهیزات دیگ بخار است که در بخش تحتانی دیگ واقع شده است، این شیر وظیفه دفع رسوبات و آب را بر عهده دارد و نیز از جمع شدن رسوب در دیگ ممانعت به عمل می‌آورد.

تجهیزات دیگ بخار : شیر تخلیه

شیر تغذیه :

شیر تغذیه از برگردانده شدن بخار و آب به درون پمپ ممانعت می‌آورد به همین دلیل باید گفت یکی از تجهیزات دیگ بخار که در ایمن سازی دیگ تاثیرگذار است شیر تغذیه است.

آب نما :

هر دیگ بخار نیاز به یک نمایشگر دارد تا سطح دیگ را برای مصرف کننده نمایان کند، به همین دلیل در تولید هر دیگ حداقل از یک یا دو آب نما استفاده شده که حالت شیشه‌ای یا مغناطیسی دارند، آب نما از دیگر تجهیزات دیگ بخار است که ایمنی دستگاه را افزایش می‌دهد.

سایر مطالب
قیمت دیگ بخار
نصب دیگ بخار
شرکت های تولید کننده دیگ بخار
دیگ بخار خشکشویی

اشتراک گذاری در : share   share   share   share  
برای ما پیام بگزارید :