بخارشوی صنعتی , خرید و قیمت دستگاه بخار شوی صنعتی

بخار شوی صنعتی نقش مهمی در پاکسازی محیط های کاری و سطوح مختلف در آنها دارد. همین امر سبب شده در اغلب محیط های صنعتی ردپایی از این دستگاه های پرکاربرد به چشم بخورد. این بخار شوی ها ، تنوع زیادی داشته و هر مدل آز آنها کارایی مخصوص به خود را دارا می باشند. شرکت آذر استیل فن آوران زاگرس، یکی از بزرگترین تولید کنندگان انواع بخار شوی صنعتی در کشور است که محصولات با کیفیت خود را در فروشگاه اینترنتی این مجموعه به نمایش گذاشته و به فروش می رساند.

در ادامه قصد داریم شما را با این دستگاه، کاربرد، عوامل موثر بر قیمت و مزایای استفاده از آن بیشتر آشنا کنیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

دستگاه بخار شوی صنعتی چیست ؟

بخار شوی صنعتی یک دستگاه مکانیزه است که با پخش کردن آب داغ ، بخار آب یا در برخی از مدل ها با وکیوم آلودگی ها، به نظافت، ضدعفونی و پاکسازی فضاهای بزرگ کمک می کند. در گذشته این کار توسط انسان یا دستگاه های ضعیف کارواش انجام می گرفت. با پیشرفت فناوری و ظهور دستگاه های قدرتمند، دستگاه های بخار شوی از نوع صنعتی تولید و به بازار معرفی شدند. به کمک این دستگاه های قدرتمند ، نظافت محیط در مدت زمان کمتر و با راندمان بالاتری به انجام خواهد رسید. آنچه سبب تمایز این دستگاه ها با بخارشوی های خانگی شده است میزان فشار بخار خارج شده از دستگاه و قدرت آنها می باشد.

خط بخارشوی صنعتی

آشنایی با انواع بخار شوی های صنعتی

بخارشوی های صنعتی بر اساس فاکتورهای مختلفی قابل طبقه بندی هستند که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نحوه تولید بخار

در بخار شوی صنعتی از دو روش برای تولید بخار استفاده می شود، روش مستقیم و روش غیر مستقیم. در روش مستقیم، آب درون مخزن به طور مستقیم به بخار تبدیل شده و خارج می شود. این نوع دستگاه ها معمولا قدرت و فشار بالایی داشته و برای پاکسازی سطوح سخت و بسیار آلوده مورد استفاده قرار می گیرند.

در بخار شوی هایی که به سیستم تولید بخار غیر مستقیم مجهز هستند، آب به دیگ جداگانه ای منتقل شده و به بخار تبدیل می شود. این نوع بخار شوی ها قدرت و فشار کمتری داشته و برای شستشوی سطوح حساس و آسیب پذیر مورد استفاده قرار می گیرند.

از این صفحه بازدید کنید : دیگ بخار

میزان حجم مخزن آب

تنوع بالای ظرفیت مخزن آب، در دستگاه های بخار شوی صنعتی نیز به تنوع این دستگاه ها افزوده است. حجم این مخزن ها از چند لیتر تا چند صد لیتر متغیر می باشد. دستگاه هایی با ظرفیت بالاتر مدت زمان طولانی تری قابل استفاده هستند.

میزان فشار بخار آب

میزان فشار بخار آب در بخار شوی صنعتی از چند بار تا چند صد بار متغیر است. از دستگاه های پر فشار برای پاکسازی سطوح بسیار آلوده و مقاوم استفاده می شود. بر همین اساس دستگاه بخار شوی به سه دسته سبک، سنگین و نیمه سنگین طبقه بندی می شوند.

امکانات و قابلیت های اضافه شده به دستگاه

برخی از دستگاه های بخار شوی صنعتی و نیمه صنعتی ، به امکاناتی از جمله سیستم مکش یا وکیوم، سیستم گرمایش و تصفیه  آب و … مجهز هستند. وجود این تجهیزات، کارایی آن ها را افزایش می دهد. به عنوان مثال دستگاه هایی که دارای سیستم مکنده هستند به جمع آوری آلودگی ها و تمیز کردن سطوح سرعت و سهولت بیشتری می بخشند. 

کاربرد دستگاه های بخار شوی صنعتی

بخار شوی صنعتی

وجود دستگاه بخار شوی صنعتی برای اغلب محیط ها لازم و ضروری به نظر می رسد. این دستگاه به عنوان یک ابزار قدرتمند و چندکاره نیاز بخش های مختلف را در محیط های صنعتی برآورده می سازند. از جمله کاربردهای این دستگاه ها می توان موارد زیر را برشمرد:

 • شستشو، پاکسازی و ضدعفونی کردن سطوح: بخار شوی صنعتی کلیه پوشش ها از جمله سطوح سرامیکی، چوبی، سنگ، تجهیزات صنعتی، مبلمان و … تمیز کرده و شستشو می دهد. بخار حاصل از این دستگاه ها برای از میان برداشتن آلودگی ها، باکتری ها، میکروب ها و ویروس ها و چربی های تجمع یافته بر روی سطوح مناسب می باشد.
 • چربی زدایی تجهیزات صنعتی و آزمایشگاهی: بخار پرفشار حاصل از بخار شوی صنعتی از بین بردن چربی های باقیمانده بر روی اجاق گاز های بزرگ، تجهیزات آشپزخانه ای، صنعتی و آزمایشگاهی را به بهترین شکل ممکن امکان پذیر می سازد.
 • شستشو و خشک کردن سریع سطوح: بخار آب خارج شده از بخار شوی صنعتی با فشار زیاد به سطوح برخورد کرده و باعث تمیزی آنها می شود به علاوه از خیس شدن بیش از اندازه این سطح ها جلوگیری می کند. همین امر به خشک شدن سریع آنها منجر خواهد شد.
 • جدا کردن برچسب ها، رنگ و دیگر پوشش های چسبیده به سطوح: فشار و گرمای زیادی که بخار آب حاصل از بخار شوی های صنعتی تولید می کنند آنها را به وسیله ای کارآمد برای جدا کردن برچسب ها و دیگر پوشش های چسبیده به سطوح ساخته است.
 • از بین برنده حشرات و جوندگان
 • آب کننده سریع برف و یخ
 • از بین برنده بوهای بد و ناخوشایند

از دیگر محصولات این شرکت : کارواش بخار

مزایای استفاده از دستگاه های بخار شوی از نوع صنعتی

قیمت بخارشوی صنعتی

استفاده از دستگاه های بخار شوی صنعتی برای تمیز کردن سطوح مختلف، محیط ها و دستگاه های صنعتی در مقایسه با روش های قدیمی مزایای بسیاری را به همراه دارد که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن قدرت تمیز کنندگی بالا برای رفع انواع آلودگی ها: بخار شوی صنعتی قادر است هر گونه آلودگی اعم از چربی، لکه، گرد و غبار، حشرات، باکتری و ویروس را با قدرت و گرمای بالای خود از میان بردارد.
 • تمیزکاری با ایمنی بالا و عدم آسیب رسانی: بخار به دلیل آنکه سطوح را چندان خیس نمی کند آنها را بدون کمترین آسیب، از هر گونه آلودگی پاک می سازد.
 • بهره وری بالا و صرفه جویی در زمان و هزینه ها: بخار شوی صنعتی فضای بزرگ یک کارگاه یا کارخانه را با سرعت بالا و بدون عیب و نقص پاک و تمیز می سازد. این امر بهره وری از محیط را افزایش داده و در هزینه های مربوط به پاکسازی و زمان صرف شده برای انجام این کار صرفه جویی خواهد کرد.
 • صرفه جویی در مصرف آب: میزان آب مصرفی در بخار شوی از نوع صنعتی بسیار ناچیز است. بر همین اساس این دستگاه به حفاظت محیط زیست نیز کمک بزرگی خواهد کرد.
 • تمیز کردن سطوح بدون نیاز به مواد شیمیایی و شوینده ها: بخار قادر است هرگونه آلودگی را بدون نیاز به مواد شوینده و مواد شیمیایی دیگر از میان بردارد. این امر هم به کارایی این دستگاه در کارخانجات مواد غذایی و دیگر محیط های سلامت محور افزوده و هم به صرفه جویی هزینه ها منجر شده است.

محیط هایی که از بخارشوی صنعتی در آنها استفاده می شود

دستگاه های بخار شوی صنعتی معمولا در اغلب محیط های صنعتی و تولیدی کارایی دارند. از جمله این مکان ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • عاری ساختن آشپزخانه های بزرگ صنعتی از چربی و انواع آلودگی ها و میکروب ها
 • ضد عفونی کردن کلینیک ها و مراکز درمانی و بیمارستان ها و پاکسازی آنها از هرگونه میکروب، باکتری و ویروس
 • ضد عفونی و پاکسازی اتاق های ایزوله و بخش مراقبت های ویژه در بیمارستان ها
 • شستشوی و پاکسازی کارخانجات مواد غذایی، بهداشتی و کارگاه های صنعتی از هرگونه آلودگی
 • کارواش های مربوط به خودروی سبک و سنگین
 • رفع بوی بد هتل ها، مسافرخانه ها و مراکز اقامتی مسافران و نظافت کامل آنها
 • رفع بوی بد در سالن رستوران ها و کافی شاپ ها و پاکسازی آنها از دوده و چربی

راهنمای خرید بخارشوی صنعتی

خرید بخار شوی صنعتی

تنوعی که بخار شوی های صنعتی در بازار دارند، انتخاب گزینه مناسب را برای خریداران چالش برانگیز ساخته است. هر یک از این دستگاه های پرقدرت بخشی از  نیاز صنایع را پوشش خواهند داد؛ لذا در زمان خرید آنها می بایست برخی از فاکتورها را مد نظر قرار داد تا خرید، آگاهانه تر صورت گیرد.

از جمله مواردی که در زمان خرید بخار شوی صنعتی باید به آنها توجه داشت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نیاز سنجی: نیاز خریدار و انتظاری که او از یک بخار شوی دارد، در انتخاب اندازه، قدرت و … تاثیرگذار خواهد بود. محیط های بزرگ و آلوده به دستگاه های بزرگ و پرقدرت و کارخانجاتی که از سطوح و محیط های حساس تر برخوردار هستند به دستگاه های کوچک تر و با قدرت کمتر نیاز دارند.
 • در نظر گرفتن امکانات و ویژگی های جانبی دستگاه: برخی از بخار شوی های صنعتی دارای امکانات اضافه تری هستند. توجه به این ویژگی ها شما را از خرید چندین دستگاه منصرف خواهد کرد؛ بدین ترتیب با خرید یک دستگاه کلیه نیازهای خود را پوشش خواهید داد. از جمله امکانات اضافه ای که در برخی از این دستگاه ها قرار دارند می توان به کنترلرهای دما و فشار، تایمر برای زمان بندی کار دستگاه، سیستم وکیوم و … اشاره کرد.
 • در کنار نیازسنجی، در زمان انتخاب، بودجه خود را نیز در نظر داشته باشید: تنوع بالای بخار شوی از نوع صنعتی، دامنه قیمت این دستگاه ها را نیز وسعت بخشیده است. عوامل مختلفی بر قیمت بخار شوی صنعتی تاثیرگذار است. در زمان خرید نیاز خود را در نظر گرفته و انتخاب خود را مطابق با بودجه ای که دارید به انجام رسانید.
 • توجه به مشخصه ها و کاربردهای دستگاه: پیش از اقدام به خرید بخار شوی صنعتی، کاتالوگ محصول، قابلیت ها و کارایی آن را مورد بررسی قرار دهید تا انتخاب آگاهانه تری را تجربه کنید.

عوامل موثر در قیمت بخار شوی صنعتی

قیمت بخار شوی صنعتی متاثر از عوامل مختلفی قابل تعیین خواهد بود که در ادامه به بیان آنها می پردازیم.

 • ابعاد و اندازه دستگاه: بخارشوی صنعتی در انواع سبک، نیمه سنگین و سنگین عرضه شده و به فروش می رسد. با افزایش ابعاد این دستگاه ها،  قدرت و فشار و همچنین قیمت آنها نیز افزایش پیدا خواهد کرد.
 • میزان ظرفیت مخزن دستگاه: بخار شوی هایی که ظرفیت بالاتری دارند کارایی بیشتری را از خود به نمایش می گذارند. این قبیل دستگاه ها مدت زمان طولانی تری قادر به فعالیت هستند. معمولا قیمت بخار شوی صنعتی با ظرفیت مخزن بیشتر گران تر است. 
 • مشخصه های فنی دستگاه: ویژگی های فنی بخارشوی صنعتی شامل توان، فشار بخار، سرعت تولید بخار آب، نوع لوله بخار و طول آن، نوع نازل و … می باشند. دستگاه هایی با مشخصه های ویژه معمولا قیمت بالاتری دارند. 
 • برند و نام تجاری بخار شوی صنعتی: دستگاه های بخار شوی از نوع صنعتی با برند های مطرح، کیفیت ساخت، طول عمر و قیمت بالاتری دارند.
 • نوع انرژی یا سوخت مصرفی: دستگاه های بخار شوی صنعتی با گاز، نفت و برق کار می کنند. نوع انرژی مصرفی قیمت این دستگاه ها را تغییر خواهد داد. به عنوان مثال دستگاه هایی که با انرژی برق کار می کنند معمولا قیمت پایین تری دارند.
 • امکانات و متعلقات جانبی همراه دستگاه: امکاناتی که همراه با دستگاه بخارشوی صنعتی عرضه می شوند، بر قیمت آن تاثیرگذار خواهند بود. امکاناتی همچون سیستم های امنیتی، سیستم وکیوم و … از جمله این موارد هستند.

خرید انواع بخار شوی صنعتی با بهترین کیفیت

در زمان خرید بخار شوی صنعتی بهترین اقدام اعتماد به فروشندگان معتبر و باسابقه و خرید از تولیدکنندگان سرشناس این محصول است. این سازندگان با شناخت کامل مشخصات محصول، شما را به بهترین خرید دعوت می نمایند. شرکت آذر استیل فن آوران زاگرس به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان دستگاه های بخار شوی از نوع صنعتی در کشور، امکان مشاهده و مقایسه مشخصه های کلیه محصولات را به صورت آنلاین برای خریداران فراهم آورده است. کافی است محصول ایده آل خود را انتخاب کرده، مراحل خرید را تا انتها پشت سر گذاشته و ثبت سفارش خود را قطعی نمایید. کارشناسان فروش شرکت آذر استیل فن آوران زاگرس سفارشات را در اسرع وقت بررسی کرده و به سریع ترین و مطمئن ترین روش به شما تحویل خواهند داد.

در شرکت آذر استیل فن آوران در کنار داشتن تجربه یک خرید مقرون به صرفه و مطلوب، از پشتیبانی یک تیم فروش حرفه ای نیز در خرید خود بهره خواهید برد. خرید دستگاه های صنعتی تخصصی را در کنار حرفه ای ها تجربه نمایید.

از محصولات دیگر شرکت آذر استیل فن آوران دیدن کنید :

دیگ روغن داغ

سختی گیر دیگ بخار

مبدل حرارتی

ارسال نظرات