شرکت های تولید کننده دیگ بخار

در این مقاله از سایت شرکت اذر استیل فن آوران زاگرس قصد معرفی شرکت های تولید کننده دیگ بخار را داریم . شرکت های تولید کننده و سازندگان دیگ بخار Boiler manufacturers بسیار زیادی با هدف تولید و ساخت دیگ های بخار باکیفیت در ایران به وجود آمده اند شرکت آذر استیل فن آوران که از سال 1377 کار خود را آغاز نموده مفتخر است با پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت عنوان بهترین تولید کننده دیگ های بخار را کسب نماید. این شرکت با بیش از دو دهه فعالیت موفق به کسب نشان های استاندارد جهانی گردیده است. از معتبرترین کشورهایی که در زمینه ساخت و تولید دیگ های بخار فعالیت دارند می توان به : آمریکا، ایتالیا و آلمان اشاره کرد. تمامی این شرکت ها با بهره گیری از علوم مهندسی و تکنیسین های منحصر بفرد روز به روز در حال ارتقا کیفیت دیگ های بخار و راندمان آن ها می باشند.

تولیدکنندگان و سازندگان دیگ بخار

همانطور که شرکت آذر استیل فن آوران را به عنوان نمونه ای از شرکت های سازنده دیگ بخار در ایران مطرح کردیم، شرکت های بسیار زیاد دیگری نیز در تولید دیگ بخار فعالیت دارند . از جمله سازندگان دیگ بخار می توان به شرکت آسیا صنعت ، پارسیان، انصار، پاکمن اشاره کرد . این شرکت ها با درنظر گرفتن راندمان و نوع کیفیت با بهره گیری صد درصدی از تولید داخل اقدام به تولید و ساخت دیگ های بخار می نمایند. با توجه به شرایط کشور و وجود تحریم ها وارد کردن مواد تولیدی اولیه کار بسیار مشکلی گردیده به همین دلیل تولیدی هر شرکت دارای پارامترهای مختص به خود است، شرکت آذر استیل فن آوران با بهره گیری از توانایی های به خصوص توانسته به هر نحو ممکن از تجهیزات باکیفیت استفاده کرده و در نهایت موفق به ساخت کارای ایرانی و داخلی با برترین و بالاترین کیفیت نماید.

شرکت های تولید کننده دیگ بخار

کارخانه دیگ بخار

از جمله شرایط لازم برای یک کارخانه دیگ بخار می توان به موارد زیر اشاره کرد :

1. تهیه مواد اولیه کارخانه : مواد اولیه برای کارخانه تولید کننده بویلر با کیفیت خریداری و نگهداری و مصرف می شود. مواد تهیه شده توسط شرکت استیل آذر فن آوران از بهترین مواد ممکن در زمینه ساخت دیگ بخار می باشد که این مسئله در طول عمر دیگ بخار تاثیر بسزایی ایفا می نماید.

2. تایید مواد اولیه توسط کارشناسان کارخانه : پس از این که اقلام خریداری شد کارشناسان اقدام به بازرسی جهت انطباق با تضمین کیفیت می نمایند. پس از تایید اجازه استفاده از اقلام در خط تولید صادر می شود.

3. فرآیند برشکاری، نوردکاری، جوشکاری کارخانه : در این مراحل از کارخانه دیگ بخار پس از برش و نوردکاری برای فرآیند جوشکاری آماده می شود، جوشکاری کاملا تمام اتوماتیک توسط تکنیسین های ماهر صورت می گیرد.

کارخانه دیگ بخار

4. عایق بندی و روکش کاری : در جهت ایزولاسیون بویلر از پشم سنگ فشرده با استاندارد داخل دیگ استفاده می شود.

5. مدار فرمان کنترل اتوماتیک : دیگ های بخار به صورن پکیج کامل هستند و کلیه تجهیزات دستگاه همانند پمپ و مشعل تابلو برق تمام اتوماتیک کنترل می گردند.

ارسال انواع تولیدات مجموعه اذر استیل فن آوران از درب کارخانه دیگ بخار به تمام شهرستان ها از جمله تبریز مشهد اصفهان ساری گرگان بندرعباس ارومیه تهران مازندران بوشهر یزد کرمان و ….

محصولات ما :
دیگ روغن داغ
مبدل حرارتی
کارواش بخار

شرکت های تولید کننده دیگ بخار دارای بخش های اصلی زیر می باشد .
طراحی و ساخت دیگ بخار در کارخانه به چند بخش تقسیم می شود :
بخش طراحی : برای اینکه دیگ بخار به صورت صحیح تحویل داده شود کارخانه یک تیم کامل شامل تیم طراحی با حمایت مهندسین تحقیق و توسعه تشکیل می دهد تا بتوانند مشخصات مدنظر مشتری را به نحو احسنت تحویل دهند. این تیم در ابتدا پیشنهاد اولیه با هدف آماده سازی قیمت ارائه می کنند سپس یک طراحی با جزئیات بیشتر و در نهایت طراحی نهایی با هدف آماده سازی نقشه ساخت را تحویل می نمایند.

تهیه مواد اولیه : مواد اولیه برای تولید یک دیگ بخار با کیفیت خریداری و نگهداری و مصرف می شود. مواد تهیه شده توسط شرکت استیل آذر فن آوران از بهترین مواد ممکن در زمینه ساخت دیگ های بخار می باشد که این مسئله در طول عمر دیگ بخار تاثیر بسزایی ایفا می نماید.

بخش تولید : در بخش تولید متخصصین به فرایند قالب گیری و ماهیچه گیری دیگ ها به صورت موازی می پردازند سپس کلیه کاورها در بخش ورقکاری طبق نقشه موجود ساخته می شوند تمامی این مراحل حتما باید زیر نظر کارشناسان و بازرسان مربوطه باشد. سپس فرآیند برشکاری، نوردکاری، جوشکاری به صورت اتوماتیک توسط تکنیسین های زبردست انجام می پذیرد و در نهایت عایق بندی و روکش کاری دیگ بخار مطابق با استانداردهای ساخت دیگ بخار که در داخل دیگ ها حتما باید جهت ایزولاسیون از پشم سنگ فشرده استفاده گردد.

بخش کنترل کیفیت : تیم بعدی متشکل از بازرسان و تکنیسین های فنی جهت کنترل و بررسی دیگ بخار تولید شده مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی اقدام به بررسی دیگ بخار تولید شده می کنند. پس از اینکه کیفیت تایید شد یک گواهی و پلاک استاندارد توسط بازرسین ارائه می گردد.

تحویل دیگ به مشتری : پس از طی مراحل نظام یافته مذکور دیگ آماده تحویل به مشتری عزیز می باشد. تمامی دیگ های تولیدی دارای برگه ضمانتامه و گارانتی پس ار فروش می باشند. که حفظ و نگهداری این برگه ها توسط مصرف کننده الزامی است. نصب دیگ بخار نیز توسط کارشناسان این شرکت صورت می گیرد.

دیگ بخار

قسمت نظرات :
 1. avatar مریم جمشیدی

  با سلام و احترام
  جمشیدی هستم از شرکت ابتکار صنعت لاستیک ، تولید کننده فنر های بادی در سمنان
  کارخانه ما برای بهبود عملکرد قالب ها تصمیم به خرید بویلر فایر تیوب دارد، کوچکترین سایز بویلری که بتواند فشار 18 بار را در دما حدود 190 تامین کند مورد نیاز ما است ، ابعاد قالب های ما استوانه هایی به قطر 30- 35 سانتی متر و ارتفاع 50 سانتی متر است و سیکل تکرار 8 دقیقه یک بار می باشد . اگر امکانش هست مشحصات بویلر مناسب برای کار ما و همچنین قیمت آن را به ایمیل ارسال بفرمایید .
  با تشکر

  • avatar فن آوران زاگرس

   با سلام در اولین فرصت همکاران من براتون ایمیل میکنند .

 2. avatar محمدسراج

  باسلام
  بنده دو دستگاه دیگ بخار ۳تن همراه با مشعل دارم فقط نصب کردم در حد تست و راه اندازی فقط روشن کردم با توجه به تغییر کاربری کارخانه ی بند فعلا نیازی بهشون ندارم و قصد فروش این دو دستگاه را دارم شما مشتری دارید؟
  ضمنا دستگاها در آبادان هستن

  • avatar فن آوران زاگرس

   با سلام لطفا با شمار های شرکت تماس بگیرید.

 3. avatar مهدی احمدی

  با احترام بنده از شرکت کوشش رادیاتور هستم در خصوص ساخت دیگ بخار یا اتاقک بخار جهت استفاده قطعات پلاستیکی می خواستیم در خدمتتان باشیم
  0919111****
  با تشکر

  • avatar فن آوران زاگرس

   با سلام به کارشناسان شرکت ارجاع داده شد

ارسال نظرات